Home Aktuality NOVINKY Z BAREVNÉHO SVĚTA

NOVINKY Z BAREVNÉHO SVĚTA

Krátký film o našich službách, který vznikl k patnáctému výročí Denního centra Barevný svět, o.p.s. můžete shlédnou ZDE.

Změna na postu ředitele
Vážení a milí přátelé Barevného světa,

po velmi těžkém rozhodování jsem došla k závěru, že pro mě nastal čas na změnu. Po osmi letech tak budu opouštět Barevný svět – organizaci, kde jsem zažila obrovskou spoustu hezkého, ale na druhou stranu prošla i situacemi, kdy jsem si musela sáhnout hodně do svých rezerv. Ale tak to bývá vždy a všude. Barevný svět zůstává jednou pro vždy hluboko v mém srdci.

Nyní se mi otevírají nové dveře. Od dnešního dne jsem jmenovaná ředitelkou Domova bez zámku, příspěvkové organizace Kraje Vysočina. Organizace, se kterou dlouhodobě spolupracujeme a máme i společné klienty. Nebudu tedy daleko.

V září a říjnu budu ale ještě své úvazky a svou pozornost dělit mezi obě organizace. V Barevném světě počkám na jmenování svého nástupce, kterému chci vše zodpovědně předat. O tom, kdo to bude, rozhodne správní rada naší společnosti v příštích dnech, a my se s Vámi pak o tuto informaci rádi podělíme. Do konce října se tak nic nemění a já do té doby zůstávám statutárním zástupcem Barevného světa.

Za sebe bych Vám chtěla moc poděkovat za Vaši přízeň Barevnému světu. Byla pro nás vždy velkou podporou a hnacím motorem. A já budu velmi vděčná, pokud se na tom i v budoucnu nic nezmění. Barevný svět si to zaslouží.

S úctou

Petra TučkováHLEDÁME DO CHRÁNĚNÉHO BYDLENÍ

HLEDÁME DO CHRÁNĚNÉHO BYDLENÍ

dohoda o provedení práce

Chcete si přivydělat v rámci DPP?
Hledáte zajímavou a rozmanitou práci, která dává smysl?
Jste časově flexibilní?
Pak hledáme právě vás!
Pracovitého, zodpovědného, empatického a samostatného člověka, který nám pomůže pokrýt nečekané i plánované výpadky našeho stálého týmu (dovolená, nemoc, OČR, karanténa atp.).
Může se jednat o pár směn v měsíci, i dlouhodobější záskok, ve všední dny i během víkendů. Budeme se snažit vyjít vstříc vašim možnostem. V rámci dohody o provedení práce lze odpracovat maximálně 300 h/rok.

 

Kavárna Splněný sen zahájila sezónu

Kavárna Splněný sen zahájila sezónu

Jaroměřice nad Rokytnou

Pozor, pozor! Zahajujeme letošní sezónu v naší kavárně Splněný na nádvoří zámku v Jaroměřicích nad Rokytnou. Těšíme se na Vás  již tento víkend.
Otevřeno budeme mít v dubnu o víkendech a od května vždy od úterý do neděle.
Tak neváhejte a přijďte si zamlsat do naší kavárny. Podpoříte tak naše zaměstnance na chráněných pracovních místech .
Už se nemohou dočkat až Vás budou moci obsloužit .
 
Znovuotevření kavárny Barevný svět

Vážení přátelé Barevného světa,
1. dubna
jsme znovu otevřeli náš obchod a kavárnu Barevný svět na nádvoří zámku v Hrotovicích.
Tu jsme na podzim museli z finančních důvodů dočasně uzavřít.
Půl roku jsme tvrdě makali na tom, abychom se zase mohli vrátit. Ani na chvíli jsme v tom ale nezůstali sami! Díky podpoře ze strany obcí, firem a dárců z řad široké veřejnosti můžeme nejen obnovit provoz naší hrotovické kavárny, ale podařilo se nám také zachovat dvacet chráněných pracovních míst pro osoby s mentálním a kombinovaným postižením. Vážíme si veškeré přízně, které se nám dostalo! Moc to pro nás znamená!
Naši zaměstnanci jsou na Vás, naše milé hosty, připraveni v plné síle.
Těšíme se na vaši návštěvu!

Chráněná pracovní místa zachráněna

Ti z Vás, kteří sledují rozvoj Barevného světa vědí, že loňský rok byl pro nás výjimečně náročný. Nechybělo mnoho a dvacet našich pracovníků na chráněných pracovních místech mohlo přijít o svoji práci. Kvůli zmatkům způsobeným pandemií jsme nesplnili jednu ze zákonných podmínek a přišli jsme tak na půl roku o klíčovou dotaci.

Celá záležitost má však v tuto chvíli šťastný konec. Od února nám byla dotace opět přiznána. Uzavíráme tak období, které pro nás bylo velmi náročné. S veškerou pokorou ale můžeme říci, že přes všechno zlé, nám tato doba přinesla i mnoho dobrého. Setkali jsme se v našem okolí s velkým pochopením, vstřícností a štědrostí. Důvěra, kterou v nás lidé, obce i firmy vložili, pro nás byla a je velkým závazkem.

Proto se budeme i nadále snažit překonávat vaše očekávání. Již od 1. 4. znovuotvíráme naši kavárnu Barevný svět v Hrotovicích a od velikonoc budete moci navštívit i naši kavárnu Splněný sen na zámku v Jaroměřicích nad Rokytnou. Pracujeme na rozšíření nabídky a pro zákazníky chystáme i mnohé novinky.  

Nezahálí ani naše chráněná dílna. Zde se zaměřujeme převážně na textilní tvorbu s důrazem na funkčnost a originalitu. Vyrábíme pevné nákupní tašky, látkové koše, polštáře, sáčky na pečivo, ovoce i zeleninu, bytový a kuchyňský textil.

Veškeré naše výrobky jsme schopni přizpůsobit požadavkům zákazníka. Dokážeme vyšít firemní i osobní logo, obrázek či nápis a vytvořit tak originální předměty.

Děkujeme všem, kteří nás v loňském roce podpořili a umožnili tak našim zaměstnancům s postižením pokračovat v práci, která je baví a naplňuje.

Daňový bonus za dary

I v letošním roce je možné odečíst si ze základu daně až 30 % a to uplatněním poskytnutého daru.

Děkujeme ještě jednou všem dárcům, kteří nás v roce 2021 podpořili a připomínáme - pokud jste nám poskytli dar a potřebujete vystavit potvrzení o daru, kontaktujte nás do 28. února 2022 na emailové adrese: tuckova@barevny-svet.eu, a my Vám potvrzení obratem pošleme.

PF 2022

PF 2022

DĚKUJEME

Vážení a milí přátelé Barevného světa,
rádi bychom Vám touto cestou poděkovali za Vaši přízeň a podporu v tomto roce, který byl pro nás náročnější než mnohé jiné. Velmi si vážíme Vaší důvěry a štědrosti, která nám pomohla vše ustát a udržet pracovní místa pro naše zaměstnance s mentálním postižením. Vaše ochota a zájem pro nás byla obrovským hnacím motorem a závazkem pro to, abychom se nevzdávali bez boje. Vaše laskavost nám opět potvrdila, že za sebou máme podporu skvělé skupiny lidí a firem, na které se můžeme spolehnout i v těžkých časech.
Tento rok jsme díky Vám zvládli! V lednu příštího roku budeme Úřad práce znovu žádat o uznání za zaměstnavatele na chráněném pracovním trhu a následně i o dotaci na vytváření chráněných pracovních míst pro zaměstnance s postižením. Pevně věříme a doufáme, že naše žádost bude posouzena kladně, abychom se tak mohli opět v klidu a bez starostí naplno věnovat naší práci – podpoře lidí s mentálním postižením v maximálním naplnění jejich potenciálu.
Vážení a milí přejeme Vám příjemné prožití vánočních svátků a radost, kterou jste doposud přinášeli nám, ať se Vám v novém roce mohonásobně vrací.
Děkujeme Vám!

Veřejná sbírka

Veřejná sbírka

výsledek :)

Právě jsme zkompletovali veřejnou sbírku, která probíhala od září do konce listopadu a jejímž cílem bylo získat finanční prostředky na zachování pracovních míst pro osoby s mentálním postižením.
A výsledkem je fantastických 333 277 Kč.
Srdečný dík všem lidem, kteří nás podpořili v naší snaze o zachování pracovních míst pro osoby s mentálním postižením zakoupením vstupenky na náš Benefiční koncert, příspěvkem do naší sbírkové pokladničky nebo na náš sbírkový účet či sdílením našeho příběhu.
 
Podpořit nás stále můžete na stránkách nadace Znesnáze21.
Klučovka 2021

Klučovka 2021

silvestrovksý běh

Klučovka 2021 odstartovala a my u toho nemohli chybět. Přidejte se s námi k 41. ročníku běžeckého závodu Klučovka. I letos poputuje výtěžek do Barevného světa.

Registrujte se na stránce ptime.cz.

Startovací video :D


Benefiční Vánoční koncert

Přijmětě pozvání na krásný Vánoční koncert, který se uskuteční 29. prosince 2021 od 18:30 hodin v kostele Proměnění Páně na Jejkově. Poslechnout si budete moci Českou mši vánočn od Jakuba Jana Ryby v podání komorní sestavy Virtuosi Trebicenses a Cordial Choir. 50% vybraného dobrovolného vstupného poputuje do Barevného světa.

Vánoční prodej
V posledních dnech jsme měli v Barevném světě napilno.
Velmi rádi jsme přijali pozvání od Akademie práva, pedagogiky a podnikání v Třebíči, zúčastnit se prezentace výrobků našich klientů v rámci Komunitního osvětového setkání, které probíhalo ve dnech 7. a 8. prosince. V krásné vánoční atmosféře, kde nechyběly široké úsměvy, vánoční stromeček, sváteční výzdoba, koledy, horký punč a vůně cukroví, se o prezentaci a prodej výrobků našich klientů velmi ochotně a odpovědně postaraly studentky akademie. Nakonec jsme si z Akademie práva, pedagogiky a podnikání odvezli kromě milé předvánoční pohody i krásnou tržbu ve výši 5 425 Kč.
Také jsme velmi rádi využili nabídku od vedoucí sociálního odboru Městského úřadu v Třebíči, paní Martiny Leitnerové, na prodej výrobků z naší chráněné dílny a z našich terapeutických dílen zaměstnancům úřadu. Zde jsme díky zájmu o naše výrobky utržili dalších 6 880 korun.
Děkujeme Akademii práva, pedagogiky a podnikání, veliký dík patří Městu Třebíč a také všem, kteří nás svým nákupem podpořili.
Výtěžek z obou skvělých akcí použijeme v našem boji o zachování pracovních míst pro naše zaměstnance s mentálním postižením.
Štědré úterý

Štědré úterý

Giving Tuesday

Giving Tuesday je světový den štědrosti a dobrých skutků. Koná se vždy první úterý po Dni díkůvzdání. „Štědré úterý” tak letos připadá na 30. listopadu 2021. V tento den se celý svět spojí, aby inspiroval k solidaritě a štědrosti. Pojďte společně s námi nejen v toto úterý, udělat něco dobrého.
A v letošním roce máte dokonce možnost vyššího daňového odpisu: "Lidé, kteří se během adventu rozhodnou přispět na charitu, si budou moci za letošní rok uplatnit dvojnásobný daňový benefit oproti letům minulým. Firmy i zaměstnanci si budou moci snížit daňový základ o hodnotu daru až do výše 30 procent daňového základu namísto standardních 10, respektive 15 procent. Na legislativní novinku, která pro roky 2020 a 2021 výrazně zvýhodnila soukromé dárcovství, upozornil prezident AVPO ČR - Asociace veřejně prospěšných organizací ČR Marek Šedivý v předvečer zítřejšího celosvětového svátku darování Giving Tuesday."
Tak pojďte do toho! Podpořit nás můžete v naší crowfundingové kampani na Zachování pracovních míst pro osoby s mentálním postižením, kterou zajišťuje nadace Znesnáze 21, která vám také velmi jednoduše vystaví potvrzení o daru, které budete moci uplatnit při daňovém odpisu.