Home Aktuality NOVINKY Z BAREVNÉHO SVĚTA

NOVINKY Z BAREVNÉHO SVĚTA

Krátký film o našich službách, který vznikl k patnáctému výročí Denního centra Barevný svět, o.p.s. můžete shlédnou ZDE.

Návštěva fotbalového zápasu

Návštěva fotbalového zápasu

FC Vysočina Jihlava

Minulý týden přijali obyvatelé našeho chráněného bydlení z Třebíče a Hrotovic pozvání od FC Vysočina na jejich domácí zápas s Vyškovem, který se odehrál v pátek 4. listopadu. A i když nám byla trošku zima  a domácí Jihlavě se příliš nedařilo, návštěvu fotbalového zápasu jsme si opravdu užili.
Proto posíláme velikánské díky FC Vysočina Jihlava za pozvání
Na Martina u Martina

Na Martina u Martina

benefiční koncert

Vážení přátelé, přijměte pozvání na tradiční Varhanní koncert duchovní hudby "Na Martina u Martina", jehož výtěžek z dobrovolného vstupného půjde do Barevného světa.
Koncert se uskuteční 11. listopadu 2022 v kostele sv. Martina od 18:00 hodin, ale již od 17:00 hodin bude probíhat prodej výrobků z dílen Barevného světa.
Děkujeme z celého srdce Aničce Kolaříkové a všem dalším účinkujícím za báječnou hudbu, na kterou se už teď moc těšíme a panu faráři Jiřímu Dobešovi, že umožnil konání tohoto koncertu v krásném prostředí kostela sv. Martina.
 
Rozloučení ředitelky

Rozloučení ředitelky

Petra Tučková

Vážení a milí přátelé Barevného světa,
v pondělí 31. října se po osmi letech uzavírá moje působení v čele Barevného světa. Po dlouhém zvažování jsem se rozhodla vykročit na další cestu, která se přede mnou otevírá. I když srdce mám rozechvělé, odcházím s klidem v duši. Nechávám za sebou organizaci, pro kterou jsem ráda předchozích osm let žila. Organizaci, kterou tvoří báječní lidé, kteří dokáží dělat velké a smysluplné věci. Jsem za vše, co jsem s Barevným světem, jeho klienty a zaměstnanci, mohla zažít, obrovsky vděčná.
Od 1. listopadu mě ve funkci ředitele střídá Antonín Nekula, který je pro mě zárukou, že Barevný svět bude pokračovat ve vytyčené cestě a dalším rozvoji. Je také zárukou toho, že hodnoty, které v Barevném světě sdílíme, budou i nadále základním kamenem poskytování našich služeb. Oba budeme vděční, pokud zachováte Barevnému světu svoji přízeň a budeme se těšit na jakoukoli formu spolupráce.
Petra Tučková a Antonín Nekula
 
 
Den otevřených dveří

Den otevřených dveří

Týden sociálních služeb ČR

Příští týden, od 3. do 9. října, bude probíhat Týden sociálních služeb ČR. 

V rámci této kampaně pro Vás otevíráme své dveře. 

Navštívit nás můžete 4. října ve stacionáři na Okružní ulici v Borovině v Třebíči a v sociální rehabilitaci v Jaroměřicích nad Rokytnou od 9:00 do 14:00 h.

Budeme se těšit na Vaši návštěvu .

Služba je realizována za finanční podpory EU v rámci projektu Podpora vybraných sociálních služeb na území Kraje Vysočina –

individuální projekt VII, r.č. CZ.03.02.01/00/22_003/0000148

 

Bylinná stezka

Bylinná stezka

Jaroměřice nad Rokytnou

Včerejší Bylinkové stezky se i přes velmi teplé počasí zúčastnilo 33 návštěvníků . Poznávali byliny nejen v tréninkové zahradě, skládali bylinné puzzle, na stanovišti v kavárně pak měli možnost ochutnat bylinný sirup a ořechovo bylinnou paštiku. Děkujeme všem návštěvníkům . Těšíme se na další ročník s Vámi! 

Tento projekt byl uskutečněn s podporou města Jaroměřice nad Rokytnou. Děkujeme.

Změna na postu ředitele
Vážení a milí přátelé Barevného světa,

po velmi těžkém rozhodování jsem došla k závěru, že pro mě nastal čas na změnu. Po osmi letech tak budu opouštět Barevný svět – organizaci, kde jsem zažila obrovskou spoustu hezkého, ale na druhou stranu prošla i situacemi, kdy jsem si musela sáhnout hodně do svých rezerv. Ale tak to bývá vždy a všude. Barevný svět zůstává jednou pro vždy hluboko v mém srdci.

Nyní se mi otevírají nové dveře. Od dnešního dne jsem jmenovaná ředitelkou Domova bez zámku, příspěvkové organizace Kraje Vysočina. Organizace, se kterou dlouhodobě spolupracujeme a máme i společné klienty. Nebudu tedy daleko.

V září a říjnu budu ale ještě své úvazky a svou pozornost dělit mezi obě organizace. V Barevném světě počkám na jmenování svého nástupce, kterému chci vše zodpovědně předat. O tom, kdo to bude, rozhodne správní rada naší společnosti v příštích dnech, a my se s Vámi pak o tuto informaci rádi podělíme. Do konce října se tak nic nemění a já do té doby zůstávám statutárním zástupcem Barevného světa.

Za sebe bych Vám chtěla moc poděkovat za Vaši přízeň Barevnému světu. Byla pro nás vždy velkou podporou a hnacím motorem. A já budu velmi vděčná, pokud se na tom i v budoucnu nic nezmění. Barevný svět si to zaslouží.

S úctou

Petra TučkováKavárna Splněný sen zahájila sezónu

Kavárna Splněný sen zahájila sezónu

Jaroměřice nad Rokytnou

Pozor, pozor! Zahajujeme letošní sezónu v naší kavárně Splněný na nádvoří zámku v Jaroměřicích nad Rokytnou. Těšíme se na Vás  již tento víkend.
Otevřeno budeme mít v dubnu o víkendech a od května vždy od úterý do neděle.
Tak neváhejte a přijďte si zamlsat do naší kavárny. Podpoříte tak naše zaměstnance na chráněných pracovních místech .
Už se nemohou dočkat až Vás budou moci obsloužit .
Tento projekt byl uskutečněn s podporou města Jaroměřice nad Rokytnou.
 
Znovuotevření kavárny Barevný svět

Vážení přátelé Barevného světa,
1. dubna
jsme znovu otevřeli náš obchod a kavárnu Barevný svět na nádvoří zámku v Hrotovicích.
Tu jsme na podzim museli z finančních důvodů dočasně uzavřít.
Půl roku jsme tvrdě makali na tom, abychom se zase mohli vrátit. Ani na chvíli jsme v tom ale nezůstali sami! Díky podpoře ze strany obcí, firem a dárců z řad široké veřejnosti můžeme nejen obnovit provoz naší hrotovické kavárny, ale podařilo se nám také zachovat dvacet chráněných pracovních míst pro osoby s mentálním a kombinovaným postižením. Vážíme si veškeré přízně, které se nám dostalo! Moc to pro nás znamená!
Naši zaměstnanci jsou na Vás, naše milé hosty, připraveni v plné síle.
Těšíme se na vaši návštěvu!

Chráněná pracovní místa zachráněna

Ti z Vás, kteří sledují rozvoj Barevného světa vědí, že loňský rok byl pro nás výjimečně náročný. Nechybělo mnoho a dvacet našich pracovníků na chráněných pracovních místech mohlo přijít o svoji práci. Kvůli zmatkům způsobeným pandemií jsme nesplnili jednu ze zákonných podmínek a přišli jsme tak na půl roku o klíčovou dotaci.

Celá záležitost má však v tuto chvíli šťastný konec. Od února nám byla dotace opět přiznána. Uzavíráme tak období, které pro nás bylo velmi náročné. S veškerou pokorou ale můžeme říci, že přes všechno zlé, nám tato doba přinesla i mnoho dobrého. Setkali jsme se v našem okolí s velkým pochopením, vstřícností a štědrostí. Důvěra, kterou v nás lidé, obce i firmy vložili, pro nás byla a je velkým závazkem.

Proto se budeme i nadále snažit překonávat vaše očekávání. Již od 1. 4. znovuotvíráme naši kavárnu Barevný svět v Hrotovicích a od velikonoc budete moci navštívit i naši kavárnu Splněný sen na zámku v Jaroměřicích nad Rokytnou. Pracujeme na rozšíření nabídky a pro zákazníky chystáme i mnohé novinky.  

Nezahálí ani naše chráněná dílna. Zde se zaměřujeme převážně na textilní tvorbu s důrazem na funkčnost a originalitu. Vyrábíme pevné nákupní tašky, látkové koše, polštáře, sáčky na pečivo, ovoce i zeleninu, bytový a kuchyňský textil.

Veškeré naše výrobky jsme schopni přizpůsobit požadavkům zákazníka. Dokážeme vyšít firemní i osobní logo, obrázek či nápis a vytvořit tak originální předměty.

Děkujeme všem, kteří nás v loňském roce podpořili a umožnili tak našim zaměstnancům s postižením pokračovat v práci, která je baví a naplňuje.

Daňový bonus za dary

I v letošním roce je možné odečíst si ze základu daně až 30 % a to uplatněním poskytnutého daru.

Děkujeme ještě jednou všem dárcům, kteří nás v roce 2021 podpořili a připomínáme - pokud jste nám poskytli dar a potřebujete vystavit potvrzení o daru, kontaktujte nás do 28. února 2022 na emailové adrese: tuckova@barevny-svet.eu, a my Vám potvrzení obratem pošleme.

PF 2022

PF 2022

DĚKUJEME

Vážení a milí přátelé Barevného světa,
rádi bychom Vám touto cestou poděkovali za Vaši přízeň a podporu v tomto roce, který byl pro nás náročnější než mnohé jiné. Velmi si vážíme Vaší důvěry a štědrosti, která nám pomohla vše ustát a udržet pracovní místa pro naše zaměstnance s mentálním postižením. Vaše ochota a zájem pro nás byla obrovským hnacím motorem a závazkem pro to, abychom se nevzdávali bez boje. Vaše laskavost nám opět potvrdila, že za sebou máme podporu skvělé skupiny lidí a firem, na které se můžeme spolehnout i v těžkých časech.
Tento rok jsme díky Vám zvládli! V lednu příštího roku budeme Úřad práce znovu žádat o uznání za zaměstnavatele na chráněném pracovním trhu a následně i o dotaci na vytváření chráněných pracovních míst pro zaměstnance s postižením. Pevně věříme a doufáme, že naše žádost bude posouzena kladně, abychom se tak mohli opět v klidu a bez starostí naplno věnovat naší práci – podpoře lidí s mentálním postižením v maximálním naplnění jejich potenciálu.
Vážení a milí přejeme Vám příjemné prožití vánočních svátků a radost, kterou jste doposud přinášeli nám, ať se Vám v novém roce mohonásobně vrací.
Děkujeme Vám!

Veřejná sbírka

Veřejná sbírka

výsledek :)

Právě jsme zkompletovali veřejnou sbírku, která probíhala od září do konce listopadu a jejímž cílem bylo získat finanční prostředky na zachování pracovních míst pro osoby s mentálním postižením.
A výsledkem je fantastických 333 277 Kč.
Srdečný dík všem lidem, kteří nás podpořili v naší snaze o zachování pracovních míst pro osoby s mentálním postižením zakoupením vstupenky na náš Benefiční koncert, příspěvkem do naší sbírkové pokladničky nebo na náš sbírkový účet či sdílením našeho příběhu.
 
Podpořit nás stále můžete na stránkách nadace Znesnáze21.