Home Aktuality NOVINKY Z BAREVNÉHO SVĚTA

NOVINKY Z BAREVNÉHO SVĚTA

Krátký film o našich službách, který vznikl k patnáctému výročí Denního centra Barevný svět, o.p.s. můžete shlédnou ZDE.

Nejnovější a nejčerstvější informace z Barevného světa najdete také na naší facebookové stránce :D.

Jídelníček

Jídelníček

stacionáře

 

 

Návštěva u hasičů

V dubnu jsme navštívili Centrální hasičskou stanici v Třebíči, která je součástí HZS Kraje Vysočina, a kde nám hasiči ze směny C ukázali jak to na takové stanici vypadá a předvedli nám také svoji přípravu na výkon svého náročného povolání, při kterém zachraňují lidské životy. Také jsme si mohli prohlédnout novou velkoobjemovou cisternovou stříkačku CAS 30 na podvozku Tatra 815-7.

Všichni jsme si odnesli spoustu zážitků. Děkujeme naší kamarádce a dobrovolníci Zuzce McBain, která nám návštěvu domluvila a všem zaměstnancům hasičské stanice, kteří nám věnovali svůj čas.

Charitativní snídaně v Dukovanech

Další úspěšná snídaně na Jaderné elektrárně Dukovany. Za fantastickou tržbu ve výši 26 630 Kč děkujeme všem zaměstnancům elektrárny, kteří si od nás koupili něco na zub a tím podpořili klienty naší organizace. Skupině ČEZ děkujeme za pozvání a dlouhodobou spolupráci.

Výlet na Kobylinec

Výlet na Kobylinec

výprava za konikleci

I v letošním roce jsme se vydali na Kobylinc u Trnavy, abychom se pokochali krásnými konikleci. Doprovázela nás Zuzka McBain, která nás na výlet pozvala a Michaela Vostalová, jejíž fotografický kroužek, v rámci projektu Fotíme bez bariér, navštěvují i někteří z našich klientů. A to vysvětluje úžasné fotografie, které si můžete prohlédnout v galerii.

Sváča pro dobrou věc

Sváča pro dobrou věc

MANN+HUMMEL Česká republika

Včera jsme se zúčastnili akce "Sváča pro dobrou věc" ve společnosti MANN+HUMMEL Česká republika , která je naším dlouholetým partnerem a podporovatelem. O prodej se postarali pracovnice naší sociální rehabilice s panem Milanem, který si tak současně procvičil své dovednosti. A jak to všechno dopadlo? Jak jinak než báječně. Utržili jsme krásných 7 790 Kč.
Děkujeme Všem zaměstnancům MANN+HUMMEL Česká republika, kteří koupí svačiny podpořili naše sociální služby a vedení společnosti děkujeme za pozvání.
Služba sociální rehabilitace je realizována za finanční podpory EU v rámci projektu Podpora vybraných sociálních služeb na území Kraj Vysočina - individuální projekt VII, r.č. CZ.03.02.01/00/22_003/0000148
Výlohy s příběhem

Výlohy s příběhem

sociální rehabilitace

Novinkou v dílně Krasohled naší sociální rehabilitace na ulici Dobrovského 488 v Jaroměřicích nad Rokytnou jsou "Výlohy s příběhem". Ve výloze najdete sérii fotografií na kterých jsou zachyceni klienti při tvorbě výrobků, které si u nás můžete zakoupit. Kromě toho se také můžou kolemjdoucí seznámit i s posláním a cíli naší služby.
Služba sociální rehabilitace je realizována za finanční podpory EU v rámci projektu Podpora vybraných sociálních služeb na území Kraj Vysočina - individuální projekt VII, r.č. CZ.03.02.01/00/22_003/0000148
Velikonoční jarmark na elektrárně Dukovany
V úterý 19. března jsme se již tradičně zúčastnili Velikonočního jarmaku v Jaderné elektrárně Dukovany. Prodejem výrobků klientů našich sociálních služeb a zaměstnanců na chráněných pracovních místech v našem sociálním podniku Chráněná dílna Barevný svět Třebíčsko, s r o jsme utržili skvělých 11 600 Kč.
Děkujeme všem zaměstnancům Skupina ČEZ, kteří nás koupí našich výrobků podpořili a vedení elektrárny, že nás na tuto akci opět pozvalo.
Klučovka

Klučovka

předání výtěžku

Nedávno nás navštívila naše kamarádka a dobrovolnice Zuzka McBain . Ale nebyla to "obyčejná" návštěva - Zuzka za námi přišla jako organizátorka tradičního silvestrovského běhu Klučovka, aby nám předala výtěžek ze závodu ve výši 6 000 Kč. S Klučovkou je to pro nás, díky dlouholeté spolupráci, "běh na dlouhou trať". Naši klienti se pravidelně účastní závodu v kategorii chodců, někteří z našich zaměstnanců (Lada :D) běhají regulérní závod a naposledy jsme se postarali i o zahřátí závodníků na startu. Této spolupráce si velmi vážíme .
A poděkovat musíme také firmě FRÄNKISCHE Česká republika a Městu Třebíč , bez jejichž podpory by se to všechno nemohlo uskutečnit.
 
Předání darů od pana Sklenáře

Předání darů od pana Sklenáře

a jeho kolegů z ICT ČEZ, a.s.

Ve středu 7. února nás navštívil pan Miroslav Sklenář.
On a jeho kolegové z útvaru ICT ČEZ, a.s. v Dukovanech a Temelínu mezi sebou vybrali před koncem loňského roku 7 620 Kč a rozhodli se, že vybranou částkou podpoří Barevný svět, čehož si upřímně važíme.
Díky panu Sklenářovi a jeho kolegům jsme si tak mohli pořídit závěsný systém na obrázky do naší kavárny, který využijeme při pořádání výstav, madla do auta pro jednodušší nastupování našich klientů, do cvičné kuchyně naší sociální rehabilitace jsme dostali nový ponorný mixér a také externí hdd na zálohování dat a archivování fotografií.
Ještě jednou obrovský dík panu Sklenářovi a všem jeho kolegům.
Nový stacionář

Nový stacionář

denní rehabilitační stacionář

Od 1. ledna jsme do Barevňácké rodiny přivítali nové kamarády a kolegy.
 
Převzali jsme totiž dřívější příspěvkovou organizaci Města Třebíč - Denní rehabilitační stacionář, který se tak stal od nového roku součástí Barevného světa 
 
Nyní tedy máme v Třebíči kromě denního stacionáře na Okružní ulici také denní rehabilitační stacionář na ulici Družstevní. "Nový" stacionář má dvě oddělení - pro děti a pro dospělé a najdete zde také logopeda či ortoptistu. Kromě sociálních služeb zde nabízíme také zdravotnické služby v rámci fyzioterapie.
 
S velkou radostí tedy do naší "rodiny" vítáme všechny nové kamarády, jejich blízké a také nové kolegy a těšíme se na společnou budoucnost.
Změna právní formy Denního centra Barevný svět, o.p.s. na

Vážení klienti, rodiče, opatrovníci, přátelé, kolegové, příznivci Barevného světa,

dovolte mi, abych Vás oslovil s oznámením důležité  změny v naší organizaci, kterou je změna právní formy,.

K 1. lednu 2024 mění naše organizace právní formu z obecně prospěšné společnosti na zapsaný ústav. Při této změně zůstane plně  zachována právní kontinuita, včetně veškerých platných smluvních vztahů. Naší organizaci taktéž zůstává stejné IČ, sídlo, číslo bankovního účtu statutární zástupce – ředitel i personální složení správní i dozorčí rady. Zůstávají také zachovány stávající činnosti naší společnosti. Dovoláte se nám na  stejná telefonní čísla, informace o nás se dozvíte na stejném webu, napsat nám můžete na stávají adresy - jak poštovní, tak i emailové.

Nic se nemění ani pro naše klienty, sociální služby  budou poskytovány na stejných místech, stejnými lidmi a ve stejné kvalitě. 

Jedinou relevantní změnou tedy zůstává změna názvu z Denní centrum Barevný svět, o. p. s. na Denní centrum Barevný svět, z.ú. 

Za celý Barevný svět Vám Všem děkujeme za spolupráci v roce 2023 a přejeme Vám klidné prožití svátků vánočních a spoustu štěstí, zdraví, úspěchů a spokojenosti v roce 2024.

 

Za Denní centrum Barevný svět    Bc. et Bc. Antonín Nekula, DiS.

                                                          

Svoz a rozvoz do denního stacionáře

Svoz a rozvoz do denního stacionáře

spolufinancováno Fondem Vysočiny

I v roce 2023 podpořil naši organizaci Kraj Vysočina prostřednictvím Fondu Vysočiny v rámci projektu SVOZ KLIENTŮ DO DENNÍCH STACIONÁŘŮ A CENTER DENNÍCH SLUŽEB 2023 ve výši 100 000 Kč.

DĚKUJEME