Dostali jsme korálky

Dostali jsme korálky

děkujeme

Ve stacionáři jsme měli předčasného Ježíška. Od firmy Orivyko, kterou najdete na Staré poště v Třebíči, jsme dostali velkou tašku a krabici plné korálků, komponentů na výrobu šperků, časopisů - prostě všeho, co je potřeba k výrobě originálních a krásných šperků a dekorací.
Mockrát děkujeme.

Bylinkový den

Bylinkový den

Zahrada mezi domy

V pátek proběhl na chráněném bydlení na Demlově ulici v Třebíči Bylinkový den. Dopoledne bylo věnováno dětem, kteří se od paní Jany Bochníčkové dozvěděli spoustu věcí o přírodě, bylinkách a zdravém životním stylu. Děti mohli ochutnat například makový olej a vyrobili si i dáreček na památku. Nakonec si všichni pochutnali na pravých bramborových pekáčích. Odpolední program už byl určen pro širokou veřejnost, která mohla využít bylinkové poradny, zakoupit si sazenice, bylinkové tinktury, sirupy, likéry nebo krémy od paní Bochníčkové nebo bylinkové čajové směsy z Barevného světa. A ani odpoledne nechyběly pekáče jako od našich babiček. Zbytek víkendu už jsme s klienty věnovali sklizni okrasných dýní a přípravou naší zahrady na zimu.
Cela ákce proběhla v rámci Týdne sociálních služeb Kraje Vysočina a je součástí projektu Zahrada mezi domy, který byl finančně podpořen městem Třebíčí.
Děkujeme

Loutka - český fenomén

Loutka - český fenomén

výstava

Přátelé Barevného světa, přijměte pozvání na vernisáž již tradiční výstavy osob s mentálním a kombinovaným postižením, tentokrát na téma "Loutka - český fenomén", kterou doprovodí výstava obrazů našeho klienta Romana Málka - "Ptactvo našich zahrad aneb kdo nám létá do krmítka". Vernisáž se uskuteční v sobotu 3. srpna od 18:30 v naší tréninkové kavárně Splněný sen na nádvoří jaroměřického zámku.
Těšíme se na setkání s Vámi...

Zahradní slavnost

Zahradní slavnost

chráněné bydlení Třebíč

Tak za sebou máme naši první Zahradní slavnost, která se konala 19. června na zahradě chráněného bydlení Demlova v Třebíči. Velmi nás potěšilo, kolik z Vás s námi přišlo tento den oslavit. Za Město Třebíč jsme přivítali pana starostu Pavla Pacala, který společně s našimi klienty zasadil jabloň, jako symbol nového domova. Rádi jsme se také setkali s místostarosty panem Milošem Hrůzou a Pavlem Janatou a zastupitelkou města paní Marii Černou. Svojí účastí nás poctila paní senátorka Hana Žáková. Potěšila nás také účast pana Petra Škarabely, který obyvatelům našeho chráněného bydlení předal za spolek CS 156 dva obrazy, které vznikly v rámci happeningu Open Performance v Třebíči, aby si mohli vyzdobit společné prostory svých domácností. Za účast také děkujeme rodinám a opatrovníkům našich klientů, našim podporovatelům, kamarádům i lidem z okolí, kteří se tohoto krásného dne zúčastnili.
Poděkovat také musíme Katce Svobodové a Anně Kolaříkové, které si s našimi klienty připravili hudební vystoupení za doprovodu kytary a harfy.
A aby těch díků nebylo málo a abychom na někoho nezapoměli, děkujeme také našim kolegům a klientům, a to nejen z chráněného bydlení, za pomoc s organizací Zahradní slavnosti a přípravou občerstvení pro naše hosty, Městské kulturní středisko Třebíč za zapůjčení lavic a stolů, panu Cejpkovi ze sociálního odboru města Třebíč za zapůjčení zvukové aparatury a stanu a také společnosti ČEZ za zapůjčení slunečníků.
A nakonec poděkování Zdeňkovi Vítovi za krásné fotografie.
Již nyní se všichni těšíme na další milá setkání...
Tato je součástí projektu Zahrada mezi domy, který byl finančně podpořen městem Třebíčí.

Den otevřených dveří

Den otevřených dveří

pozvánka

Přijměte pozvání na již tradiční den otevřených dveří, který se uskuteční 26. června 2019 v naší textilní dílně a obchůdku Krasohled v Jaroměřicích nad Rokytnou. Od 9:30 do 18:30 hodin na Vás budou čekat klienti a pracovníci sociální rehabilitace, aby Vám ukázali, co dokáží a pomohli Vám s výrobou krásných papírových dekorací. Chybět nebude ani občerstvení připravené klienty v tréninkové kuchyni sociální rehabilitace.

Přijďte se za nami podívat. Těšíme se na Vás :)

 

Dřevosochání 2019

Dřevosochání 2019

děkujeme

O víkendu 8. - 9. června jsme se zúčastnili Dřevosochání 2019 v Moravských Budějovicích. Potkat jste nás mohli ve stánku s výrobky klientů našich služeb nebo si dát kávu a domácí limonádu ve stánku naší kavárny. Na této vyjímečné akci se představilo 14 nejlepších českých a slovenských řezbářů a dřevosochařů, kteří na místě vytvořili sochy a umělecká díla v životní velikosti. Vyvrcholením víkendového tvoření byla aukce uměleckých děl, která vznikla v rámci této akce. Fantastický výtěžek aukce ve výši 131 000 Kč pak poputuje k nám do Barevného světa a pomůže nám zafinancovat nákup nového a velmi potřebného automobilu.

Obrovský dík patří firmě Fabri-Moravia a panu Ing. Františku Břinkovi za podoporu a pozvání na tuto neuvěřitelně příjemnou akci a také všem mistrům řezbářům, kteří věnovali svá úžasná umělecká díla do aukce.

Benefiční harfový koncert

Benefiční harfový koncert

děkujeme

Včera proběhl v evangelickém kostele v Třebíči Benefiční harfový koncert, který organizovala naše úžasná Anna Kolaříková. Z tohoto mimořádného koncertu si posluchači odnesli nejenom nezapomenutelný zážitek, ale také dobrý pocit z toho, že pomohli potřebným. Díky štědrosti dárců se podařilo získat 37 100 Kč pro Denní centrum Barevný svět na zvelebení zahrady chráněného bydlení v Třebíči a 18 800 Kč pro rodinu Mosteckých, která se ocitla v tíživé životní situaci.
Mnohokrát děkujeme všem účinkujícím ze ZUŠ Třebíč a Konzervatoře Brno, firmám, které tento koncert finančně podpořili, účastníkům koncertu, kteří přispěli dobrovolným vstupným na rodinu Mosteckých a paní farářce Potočkové, která umožnila, aby se tento koncert konal v jejím kostele.
A velké poděkování patří také Jakubovi Mertlovi, za krásné fotografie.

Koncert finančně a materiálně podpořili:

Altreva spol s.r.o.

ŽSD a.s.

AS Chemie

zájezdy.cz

Relative design s.r.o.

Nový start

Tiskárna Apis Press

OSA z.s.

Benefiční harfový koncert

Benefiční harfový koncert

přijďte nás podpořit

Přijďte si užít krásnou hudbu a podpořit dobrou věc. Ve čtvrtek 6. června 2019 v 18:00 hodin se uskuteční v Evangelickém kostele na Bráfově ulici v Třebíči Benefiční harfový koncert pro Denní centrum Barevný svět, o.p.s. Na tomto koncertu vystoupí žáci ZUŠ Třebíč z harfové třídy Aničky Kolaříkové a flétnové třídy Alice Matouškové. Výtěžek z koncertu pomůže při budování zahrady chráněného bydlení pro osoby s mentálním a kombinovaným postižením a rodině Mosteckých, která se nachází v tíživé životní situaci.
Tak neváhejte a přijďte nás podpořit.

Cena Ď

Cena Ď

ALFA IN, a.s.

Včera proběhlo v Jihlavě vyhlašování Ceny Ď, která je určená mecenášům a dobrodincům v oblasti kultury, charity, vědy, vzdělávání a morálních hodnot v ČR. Vyhlašování se zúčastnila ředitelka Barevného světa Petra Tučková a náš dlouholetý dobrovolný předseda správní rady, pan Vladimír Holý, který je společně s paní Vlastou Slámovou spolumajitelem firmy ALFA IN a.s., kterou jsme na tuto cenu nominovali jako poděkování za více než 13 let, kdy nám pravidelně poskytovali velmi významnou finanční a morální pomoc a svým vstřícným přístupem napomáhali i k šíření dobrého jména naší organizace.
DĚKUJEME

Kalendář roku 2019

Kalendář roku 2019

děkujeme

Několik fotografií z předávání cen za Kalendář roku 2019, které proběhlo v Praze v rámci Veletrhu Reklama Polygraf. Moc nás těší, že jsme získali Cenu za podporu sociální a společenské role. Veliký dík patří Tondovi Urbánkovi za koncepci kalendáře, za fotografie i jeho designové zpracování. Nesmíme zapomenout ani na naše modelky a modely. I jim patří veliký dík, protože jejich radost z účasti na tvorbě tohoto kalendáře byla z fotografií natolik zřejmá,že se stala jedním z hlavních důvodů ocenění našeho kalendáře. Děkujeme také odborné porotě, která naši práci ocenila a firmě ABF, a.s., která tuto skvělou soutěž organizuje.

Ptactvo našich zahrad aneb kdo nám lítá do krmítka

Ptactvo našich zahrad aneb kdo nám lítá do krmítka

výstava v Hrotovicích

Budete-li mít cestu do Hrotovic, nezapomeňte se zastavit na zámku v našem obchůdku a kavárně Barevný svět. Kromě skvělé kávy, výborných zákusků a ochotné obsluhy si můžete prohlédnou výstavu obrazů "Ptactvo našich zahrad aneb kdo nám lítá do krmítka", jejichž autorem je náš klient Roman Málek. Určitě nebudete litovat... A pokud to nezvládnete v Hrotovicích, můžete se těšit na srpen, kdy bude výstavu hostit naše jaroměřická kavárna Splněný sen.

Kalendář roku

Kalendář roku

dejte nám svůj hlas

I pro letošní rok jsme ve spolupráci s naším kamarádem Antonínem Urbánkem připravili pro naše příznivce a podporovatele originální kalendář. A protože se nám opravdu moc povedl, přihlásili jsme ho do soutěže Kalendář roku. O nejlepším kalendáři rozhoduje odborná porota, ale pokud se Vám náš kalendář líbí, tak i Vy nás můžete podpořit a dát nám svůj hlas v hlasování veřejnosti.
http://kalendarroku.cz/soutez/hlasovani

Zobrazit další