Volná pracovní místa....

Volná pracovní místa....

...přidejte se k nám.

Nabízíme volná pracovní místa na pozici pracovníka v sociálních službách v nově připravovaném chráněném bydlení v Třebíči.

Labyrint DUŠE Praha

Labyrint DUŠE Praha

Fotografiemi pro radost

V neděli jsme se zúčastnili vyvrcholení letošního ročníku projektu Pomáháme fotografiemi - Labyrintu DUŠE, který se konal ve VNITROBLOCK v Praze. Za účasti patronů projektu jako pan Robert Vano photographer, Liběna Rochová, Jarmila Štuková a mnoha dalších, proběhla vernisáž fotografií ze života osob s mentálním postižením, módní přehlídka modelů vytvořených ve spolupráci klientů zúčastněných organizací a studentů Liběny Rochové z Vysoké školy Uměleckoprůmyslové v Praze. Také jsme měli možnost nakoupit výrobky z různých organizací, které se projektu účastnili a dát si výbornou kávu od kamarádů z Mental Café. Celé odpoledne vyvrcholilo několika koncerty, kde se představily kapely Rytmy, Mentallica, Poprask a jako zlatý hřeb se představilo Sto zvířat.

Snídaně Fraenkische

Snídaně Fraenkische

dobrou chuť

17. října jsme opět nabízeli snídani zaměstnancům firmy Fraenkische CZ s.r.o. v Okříškách. Připravili jsme si naše tradiční dobroty, ale přidali jsme i několik novinek. Omluváme se všem, na které se už nedostalo, ale vždy opravdu děláme co můžeme s naší jednou troubou a jednou ledničkou.
I tak se nám však podařilo utržit krásných 6 200 korun. Mockrát děkujeme Všem, kteří se rozhodli posnídat s námi a veliký dík také paní Daniele Vilhelmové, která nás pozvala.

ALFA IN a.s. 20 let

ALFA IN a.s. 20 let

koncert Dan Bárta

ALFA IN a.s. slavila 20 let od svého založení. A dárky nejen dostávala, ale především rozdávala. Nejen pro své obchodní partnery, ale i pro širokou veřejnost připravili skvělý hudební zážitek v podání Dan Bárta & Robert Balzar Trio, kde se na dobrou věc podařilo vybrat fantastických 110 500 Kč, které firma ALFA IN a.s. zdvojnásobila a rozdělila mezi nás a Diakonii ČCE - středisko Myslibořice.

Srdce plné respektu

Srdce plné respektu

MANN+HUMMEL

V sobotu 29. září proběhla na Karlově náměstí v Město Třebíč super akce Srdce plné respektu, kterou pořádá náš dlouholetý partner a podporovatel, firma MANN+HUMMEL Česká republika.

Bylinkový workshop

Bylinkový workshop

sociální rehabilitace

V pátek 21. 9. 2018 proběhl v naší tréninkové kavárně Splněný sen voňavý bylinkový workshop. Pracovníci a klienti služby sociální rehabilitace z dílny Krasohled v Jaroměřicích nad Rokytnou seznámili účastníky workshopu s praktickým využitím bylinek, které pěstujeme na naší tréninkové zahradě. Všem děkujeme za účast!

Návštěva z Koreje

Návštěva z Koreje

dobrovolníci

V srpnu nás v rámci programu "2018 zahraniční dobrovolné aktivity globálních studentských dobrovolníků sponzorovaných KHNP" navštívilo 15 studentů z Jižní Koreji, kteří s námi strávili tři dny.

Zrcadlení

Zrcadlení

vernisáž výstavy

V sobotu 4. srpna proběhla v Kavárna Splněný sen vernisáž již tradiční výstavy obrazů osob s mentální a kombinovaným postižení. Obrazy na výstavu, která je jedním z doprovodných programů Mezinárodní hudební festival Petra Dvorského, vznikly v terapeutických dílnách denního stacionáře. Název letošní výstavy je "Zrcadlení" a tématem je kresba autoportrétů.
Na vernisáži jsme přivítali spoustu vzácných hostů. Podpořit nás přijel 1. náměstek hejtmana kraje Vysočina, pan Pavel Franěk, paní starostka města Hrotovice Hana Škodová s panem místostarostou Antonínem Mlynářem a také starosta Jaroměřic nad Rokytnou, pan Jaroslav Soukup. Přivítali jsme také naše mecenáše - pana Františkas Vágnera, Paní Larisu Dubskou z firmy NUVIA a.s., pana Vladimíra Holého z firmy ALFA IN a.s. a paní Danielu Vilhelmovou z firmy Fraenkische CZ, s.r.o. Velmi si také vážíme podpory členů naší správní a dozorčí rady a rodičů a opatrovníků, kteří se vernisáže zúčastnili.

Fotoworkshop Odlochovice

Fotoworkshop Odlochovice

Fotografiemi pro radost

V červenci jsme se zúčastnili foto workshopu v Integrovaném centru sociálních služeb v Odlochovicích, který proběhl v rámci projektu Fotografiemi pro radost. Workshop pod vedením několikanásobné vítězky Czech Press Photo Jarmily Štukové byl zaměřený na fotografování portrétu. Užijte si výsledky našeho snažení z bezvadného odpoledne - autory fotek jsou Kuba, Lukáš, Olda, Ríša a Romča....

Levandulový workshop Bezděkov

Levandulový workshop Bezděkov

Fotografiemi pro radost

V červnu se zástupci naší sociální rehabilitace zúčastnili prvního z workshopů, které pro nás připravil spolek Fotografiemi pro radost. Navštívili jsme nádherný Levandulový statek v Bezděkově, kde jsme prožili den plný léčivé levandulové vůně. Mnohokrát děkujeme za pozvání, a pokud budete mít kolem Bezděkova cestu, neváhejte a na statek zajděte, určitě nebudete zklamáni.

VI. veletrh sociálních služeb

VI. veletrh sociálních služeb

Třebíč

Jen několik málo fotek z VI. Veletrhu sociálních služeb, který se uskutečnil 13. června na Karlově náměstí v Třebíči. I když nás trochu potrápilo deštivé počasí, nezalekli jsme se a zvládli své vystoupení na jedničku.
Děkujeme městu Třebíč a sociálnímu odboru, že tuto záslužnou akci každoročně pořádají a Kraj Vysočina, že se na pořádání akce finančně podílel.
Veliký dík patří samozřejmě návštěvníkům veletrhu, kteří se nezalekli deště a přišli si, nejen s námi, užít příjemný den...

Dětský den

Dětský den

FRAENKISCHE

V sobotu jsme se zúčastnili Dne otevřených dveří Fraenkische v Okříškách. Pro děti jsme měli připravenou výtvarnou dílničku, kde si každý mohl vybrat keramický obrázek, který jsme ve stacionáři vyrobili a vybarvit si ho podle vlastní fantazie. Po vlažnějším začátku jsme to rozjeli ve velkém, a než jsme se nadáli, všech 300 obrázků bylo pryč... Den otevřených dveří jsme si užili a věříme, že se parádně pobavili i všichni návštěvníci, kteří si přišli užít slunečný den do firmy Fraenkische...

Zobrazit další