PlavčoCup 2020

plavecké závody

Tak za sebou máme druhý ročník plaveckých závodů PlavčoCup 2020. V letošním roce si s námi zaplavalo 48 závodníků z Barevného světa, Integračního centra Sasov, Zámečku Střelice, Medou Humpolec, Denního a týdenního stacionáře Jihlava a ze stacionáře Úsvit z Havlíčkova Brodu.
Po zahřívacím rozplavání se slova ujali místostarosta města Třebíč pan Miloš Hrůza, radní města Třebíč, paní Martina Bártová a paní Daniela Vilhelmová, zástupkyně partnera závodů, firmy FRAENKISCHE CZ, kteří závod společně slavnostně zahájili.
A pak už začaly ostré rozplavby na 33 metrů ve čtyřech kategoriích. Výkony všech závodníků byly fantastické, stejně jako atmosféra plná vzájemného povzbuzování. Nakonec si na 50 metrů zazávodili i pracovníci z pozvaných organizací. Někteří v kategorii s plaveckými pomůckami (které ovšem sloužili spíše jako překážky), někteří v kategorii bez pomůcek a ti nejodvážnější si vyzkoušeli kategorie obě.
Po slavnostním vyhlášení výsledků závodů, kde ti nejlepší obdrželi medaile a drobné dárky a po rozdání památečních medailí a diplomů všem účastníkům, už na nás čekalo občerstvení a hodina relaxace v aquaparku.
Stejně jako v loňském roce jsme nejen my odjížděli z Aquapark Laguna plní skvělých zážitků a už teď se tešíme na další ročník.
Veliký dík patří Radce Bártové a jejím kolegyním z Plavecký oddíl Laguna Třebíč, který je spolupořadatelem PlavčoCupu a firmě FRAENKISCHE CZ za její podporu.
Za rok na viděnou.