PlavčoCUP 2019

plavecké závody

Středa 23. ledna se nesla ve znamení sportu. Společně s Plaveckým oddílem Laguna Třebíč jsme totiž uspořádali historicky první ročník plaveckých závodů pro plavce s mentálním a kombinovaným postižením s názvem Plavčo Cup. Tentokrát ale nešlo o časy a výkony. Primární bylo nadšení, odhodlání, touha překonat své limity a společně strávený příjemný čas. Naše pozvání ke sportovnímu klání přijali přátelé z celkem šesti organizací z Třebíče, Jihlavy, Sasova, Havlíčkova Brodu a ze Střelic.
Závody slavnostně odstartovali starosta města Třebíče pan Pavel Pacal a paní Daniela Vilhelmová, zástupkyně sponzora závodů firmy Fraenkische CZ. Ohlasy na celou akci byly ze všech stran velmi pozitivní, a proto věříme, že tento premiérový ročník PlavčoCUPu nebyl posledním a nám se podaří nastartovat novou tradici.
Děkujeme firmě Fraenkische CZ za podporu, díky které jsme mohli celou akci zrealizovat. Děkujeme týmu Plaveckého oddílu za skvělou spolupráci a naše díky putuje i k přátelům ze STŘED, z.ú. Martině Bártové a Lence Homolkové za pomoc s měřením časů. A největší závěrečné díky patří všem zúčastněným - za skvělý přístup a nasazení, které překonalo všechny překážky.